Laboratuvarlar

Laboratuvarlar

Laboratuvar kurulumu Feta Eğitim Araçları tarafından gerçekleştirilen profesyonel bir hizmettir. Okul laboratuvarları genel olarak öğrencilerin deney yapması ve bu deneylerden çıkarımlar yapması için tasarlanmıştır. Firmamız tarafından üretilen tüm laboratuvar ekipmanları geleceğimiz olan çocuklarımız için özel olarak üretilmektedir. Ürünlerimizin tamamı son derece güvenlikli ve öğretmen konsolları ile bağlantılı olacak şekilde tasarlanmaktadır.

Anahtar Teslim Laboratuvar Kurulumu

Laboratuvar kurmak kusursuz bir şekilde yapılması gereken bir iştir. Bu görevdeki hata payı neredeyse sıfırdır. Hata yapmak çeşitli sorunlara yol açacaktır. Bu nedenle sürecin en sistematik şekilde yapılması gerekiyor. Konuyu sistematik bir tarzda gerçekleştirmek gerekli olan ekipmanların bir kontrol listesinin oluşturulması gerekir. Ne tür bir laboratuvar olması gerektiği önemli değil, bazı ortak ekipmanlar olmalıdır. Firmamıza Laboratuvar kurulumu işlemi için ulaştığınızda öncelikle sizinle özel olarak ilgilenecek bir müşteri temsilcisi tarafınıza yönlendirilmektedir. Tarafınıza yönlendirilen müşteri temsilcimiz firmanıza özel olarak bir laboratuvar malzemesi listesi hazırlayacak ve sizlere iletecektir.


Laboratuvar Kurmak İçin Mekân Gereksinimleri

Laboratuvar kurulumu için seçim yapmanız gereken en önemli maddelerden bir tanesi de laboratuvar kurulumu yapılacak alanın seçimidir. Oda, gereksinimlerinize göre büyük veya küçük ölçekte olabilir.

Laboratuvar kurulumu için her zaman büyük odalar tercih edilir, ancak küçük odalarda da işlerinizi halledebilirsiniz. Küçük odalarla ile ilgili yaşanabilecek en önemli problem uygun havalandırmanın olmamasıdır. Ayrıca, yer olmaması bazı kazalara neden olabilir. Bu nedenle, küçük odalar söz konusu olduğunda ekstra önlemler alınmalıdır. Laboratuvar odası aşağıdakileri gerektirir:

 • Kimyasal ve diğer aparatları yıkamak için laboratuvar içerisinde lavabo bulunmalıdır. Laboratuvar ekipmanlarının uygun şekilde yıkanmadan saklanması bu ürünlerin zarar görmesine neden olabilir.
 • Bakteri, virüs vb. bulaşıcı unsurlarla hiçbir şekilde bulaşmaması gereken malzemelerin saklanması için iyi bir sterilizasyon alanı olması gereklidir.
 • Laboratuvarların içinde temiz kıyafet bulundurulması kesinlikle önemlidir. Kesinlikle düzgün ve temiz olan kıyafetleri bulmalısın. Ekipman ve tezgâh vb. temizliğinde kullanılırlar. Bu kıyafetlerin yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir olduğundan emin olun.
 • Bir kimya laboratuvarı kurmayı planlıyorsanız, laboratuvarınızı hasarlardan korumak için kimyasallara dayanıklı çalışma yüzeylerine ihtiyacınız vardır.
 • Elektrik kabloları mükemmel bir şekilde yapılmalıdır, aksi takdirde büyük yangın tehlikeleri meydana gelebilir. Bu olursa, çok fazla kayıpla yüzleşmeniz gerekir.

Bizlerle iletişime geçerek anahtar teslim laboratuvar kurulumu hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Laboratuvar kurulumu dikkat gerektiren profesyonel bir iştir. Sizlerde işinizi şansa bırakmayarak sektörün öncüsü Feta Eğitim Araçları ile en kaliteli laboratuvar alanlarına sahip olabilirsiniz.

Hizmet Teklif Formu

  1.906
  Whatsapp
  Feta Müşteri Temsilcisi
  Feta Müşteri Temsilcisi
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?